header image

Chovatelská stanice z Fukova

chov chesapeake bay retrieverů

Novinky

Mezinárodní výstava psů - Litoměřice

28.5.2016

Na jaro jsme naplánovali účast na tuto výstavu hlavně z důvodu časové dostupnosti. Cora i Geronimo nastoupili opět do pracovní třídy. Z důvodu mého zranění jsme o předvedení museli požádat naší dlouholetou kamarádku Jitku Hanouskovou z Chovatelské stanice Kyjovské údolí. Úkolu se zhostila na výbornou, i když je zvyklá předvádět především Německé ovčáky. Cora i Geronimo získali shodné hodnocení V1, CAC a Res.CACIB .  I když jsme na výstavě obdrželi nádherné známky i posudky, musíme bohužel konstatovat značnou nespokojenost s přístupem a stylem, kterým pan rozhodčí posuzoval plemeno CHBR.

Mezinárodní výstava psů - Litoměřice

Klubová výstava v Humpolci

9.5.2016

O prvním květnovém víkendu jsme vyrazili do Humpolce na dvoudenní výstavu pořádanou Klubem chovatelů loveckých slídičů. Výstava se jako každoročně konala v areálu Zlatá podkova. Na rozdíl od předchozích ročníků bylo příjemné počasí a tak jsme si celý víkend opravdu užili. V obou dnech Cora i Geronimo nastoupili v pracovní třídě. Cora, ve stále výborné kondici, obdržela 2x hodnocení V2 a dva tituly Res. CAC. Geronimo získal v obou dnech hodnocení V1 se zadáním titulu CAC. Geronimo zároveň splnil kritéria pro udělení titulu Klubového šampióna. Cora si po úspěších v minulé výstavní sezóně odvezla titul a pohár Klubového šampióna přímo z tohoto výstavního víkendu. Velkou radost jsme měli z účasti naší odchovankyně Brity z Fukova. Její výstavní debut v otevřené třídě byl oceněn po oba dny hodnocením V2 a titulem Res. CAC. Zároveň bylo v rámci výstavy provedeno přeměření a zkontrolována plnochrupost. Tímto Brita splnila jednu z podmínek pro chovnost.

Klubová výstava v Humpolci

Klubová výstava DRC e.V. - Diedersdorf (DE)

30.4.2016

S Geronimem jsme se zúčastnili klubové výstavy, kterou pořádal Německý klub retrívrů ( DRC e.V. ) v Diedersdorfu. Za slunného počasí a v krásném prostředí zámecké zahrady se uskutečnila skvěle organizačně připravená výstava. CBR posuzoval pan Bertil Lungren (SE). Rádi bychom poděkovali za krásný posudek s dlouhým popisem a hodnocením detailů. V poslední době již ubývá výstav, kdy se rozhodčí v posudku rozepisují o kvalitách a nedostatcích daného psa. Z výstavy jsme si přivezli známku V1 společně s tituly CAC a BOS. Nechyběla ani tradiční kokarda, krásná skleněná plaketa a pohár. Z výstavy jsme Vám připravili malou fotogalerii.

Klubová výstava DRC e.V. - Diedersdorf (DE)

Mezinárodní výstavní šampion C.I.E.

25.3.2016

Ches-Shores Geronimo se od nynějška může pyšnit titulem C.I.E. - Mezinárodní výstavní šampion. Tento titul mu byl udělen na základě výstavních úspěchů FCI.

Mezinárodní výstavní šampion C.I.E.

Ches-Shores Geronimo - Šampion Polska

28.1.2016

Naše snažení na akcích pořádaných Polským kynologickým svazem je korunováno úspěchem - Geronimovi byl udělen titul " Polish Champion ".

Ches-Shores Geronimo - Šampion Polska

PF 2016

23.12.2015

PF 2016

Apollo z Fukova

13.12.2015

Obdrželi jsme velice smutnou zprávu. Náš odchovanec z vrhu "A" - Apollo z Fukova podlehl zraněním, které mu při práci v honitbě způsobilo divoké prase. Apollo byl velice chuťový pracovní pes, který byl od svého mládí veden k práci. Je nám velice líto jeho předčasné smrti. V našich vzpomínkách však žije dál.

Apollo z Fukova

Ches-Shores Geronimo - Český šampion

24.11.2015

Na základě dosažených výstavních výsledků byl Geronimovi udělen titul " Český šampion " . Z titulu máme samozřejmě obrovskou radost.

Ches-Shores Geronimo - Český šampion

Štěňata ze spojení Ches-Shores Geronimo x Sea´nLand Cherokee

20.11.2015

Dlouho očekávaná událost je tu !!! Obdrželi jsme radostnou zprávu, že se Sea´nLand Cherokee narodilo šest zdravých štěňátek. Gratulujeme !!! Těšíme se na pravidelné příspěvky a fotografie z této německé chovné stanice. Věříme, že je s námi budete netrpělivě sledovat na stránkách stanice Sea´nLand.

Štěňata ze spojení Ches-Shores Geronimo x Sea´nLand Cherokee

Podzimní lovecká sezóna

17.10.2015

Po čase odpočinku a výstav se rádi vracíme k práci. Rádi přijímáme pozvání okolních mysliveckých sdružení. Lov kachen je pro naše chovance spíš zábava než práce. Je krásné sledovat jejich nadšení.

Podzimní lovecká sezóna